Krammertocht, 99 km

Antibiotica versus aerodynamica.

 

Op Tweede Pinksterdag verzamelden zich rond de klok van half negen een select gezelschap van 11 Pedaleurs om aan de 99 kilometer lange Krammertocht te beginnen.

 

Arn maakte gewag van het feit van hij een serieuze antibiotica-kuur aan het ondergaan was en om die reden geen al te zware inspanningen mocht en wilde verrichten. Althans dat stond in de bijsluiter van het medicijn; naar later bleek stond het niet in de bijsluiter van de tien onderstaande tempobeulen.

Gilbert, Jeroen van de P., Kees, Marcel, Dre, Pytrik, Rens, Jeroen van S., Han, Sjaak en ondergetekende raceten al snel de Steenbergse en Dinteloordse polder in op zoek naar hetgeen de Krammertocht tot een van onze mooiste routes maakt; de Zuid-Hollandse uitgestrektheid van de door water omsloten polder.

 

Kees en ikzelf waren voor vertrek nog even over de Grote Markt in Bergen op Zoom gereden. Op Tweede Pinksterdag kun je met zo’n klein omweggetje onwijs veel applaus ‘ophalen’ ;-) ……  maar dit applaus is uiteraard voor de helden van de Roparun. Later deze ochtend passeerden we nog tientallen teams in hun monstertocht naar Rotterdam. Chapeau voor alle deelnemers en hun mooie doel!

 

Als ik niet alle moeite had gehad om dankzij de antibiotica noodgedwongen de wetten van de aerodynamica op te volgen, (lees: altijd in het wiel van een breedgeschouderde Pedaleur te hangen) had ik wellicht kunnen genieten van de prachtige vergezichten van het waterrijke landschap. Met name het fietspad langs het Volkerak vanaf Goeree-Overflakkee naar de Krammersluizen is adembenemend. (In mijn geval ook letterlijk)

 

Gelukkig konden we op een tochtig terras in Oude-Tonge een beetje bijkomen van de ontberingen. Het halve dorp staat hier zo’n beetje te koop. Geen wonder als je bedenkt dat we voor een overheerlijke wafel met aardbeien en slagroom 5,5 euro mochten betalen. Je zou voor minder gaan verhuizen!

 

Een tweetal bruggen verder met de wind in het ruggetje kwam het eiland Tholen al weer snel in zicht. Via het bedrijventerrein in Tholen en de Bijmoerseweg arriveerden we na 99 kilometer en een gemiddelde snelheid van 29.9 km/h bij ons clublokaal wat gelukkig gesloten was. Twee wafels op een ochtend zou echt teveel van het goede zijn geweest!

 

De Krammertocht; echt een hele mooie tocht.

 

Bedankt voor het ‘uit de wind houden’ vrienden!

 

Arn

Reactie schrijven

Commentaren: 0

Contact gegevens

Postadres:

 Zandstraat 95

 4614 CC Bergen op Zoom

 

Mail:

  info@pedaleurs.com

 

Voor clinics en

mountainbike-begeleiding:

  clinics@pedaleurs.com

 

Webmaster:

  webmaster@pedaleurs.com

Onze sponsors

Laatste nieuws

zo

01

jun

2025

Zeelandbrugroute

Zondag 1 juni 2025 stonden 7 Pedaleurs aan het vertrek van de Zeelandbrug-route.

Jan, Ken, Dennis, Twan, Robert, Kees Si en Rens waren bereid om de lange afstand en de altijd aanwezige wind in Zeeland te trotseren. 

meer lezen 0 Berichten

vr

16

mei

2025

Verslag sportdagen Rijks

Al vele jaren verzorgen leden van rijwieltoerclub De Pedaleurs, de mountainbikeclinics met leerlingen van scholengemeenschap Het Rijks. Een jaar lang trainen met de leerlingen, wat inhoudt het leren fietsen, schakelen en omgaan met de mountainbike.

meer lezen 0 Berichten

zo

02

mrt

2025

Openingstocht 2025

Ondanks het feit dat de opening van het fietsseizoen van team toer samenviel met het vastenavendweekend in Krabbegat, stonden er toch nog negen Pedaleurs aan het vertrek op zondagochtend 2 maart. 

meer lezen